Переваги та недоліки становлення місцевого самоврядування у Федеративній Республіці Німеччина у період Першої світової війни
DOI:
https://doi.org/10.24144/2788-6018.2023.05.2Ключові слова:
місцеве самоврядування, місцеве самоврядування у Німеччині, ґенеза самоврядування, модель місцевого самоврядування НімеччиниАнотація
Наукова стаття присвячена питанню дослідження переваг та недоліків становлення і розвитку місцевого самоврядування в Німеччині у період до Першої світової війни, коли саме Німеччиною обиралась модель місцевого самоврядування. Стаття розкриває основні питання ґе- нези місцевого самоврядування у ФРН. У статті розкриваються питання законодавчого регулювання місцевого самоврядування у ФРН на різних історичних етапах. У науковій статті зазначено, що до кінця ХІХ ст. тільки Пруссія зберегла відкрите голосування, а інші краї Німецької імперії реалізовували таємне голосування; розрізнялися і принципи підрахунку голосів; при однаковій кількості голосів проводилося жеребкування; у Баварії та Бадені на початку ХХ ст. було запроваджено систему пропорційного представництва. Статтею зазначено, що у визначений період були включені вимоги загального таємного прямого голосування для всіх громадян Німеччини віком від 20 років, пропорційних виборів, повного самоврядування провінції, округу та громади через чиновників, які обираються на основі загального виборчого права, та закріплено скасування всіх місцевих властей, що призначаються державою. Розкрито боротьбу за загальне виборче право, наведено гендерну політику у сфері місцевого самоврядування, зокрема зазначено можливість жінок брати участь у роботі виконавчих комісій, які займалися питаннями піклування, народної освіти та санітарії при місцевих органах влади, та законодавчі передумови цього. Визначено, що при створенні німецької моделі місцевого самоврядування в XIX ст. за зразок було взято англійське місцеве самоврядування. У статті досліджено здійснення бюрократичної децентралізації та інтеграції місцевого самоврядування в систему органів державної влади. Було констатовано, що відповідний період у Німеччині пройшов у пошуках підходящої моделі реалізації місцевої влади, вибору англійської чи французької зокрема.
Посилання
Омельченко О.О. Розвиток самоврядуван-ня Німеччини ХІХ ст. Інститути самовря-дування: Історико-правове дослідження / В.Г. Графський, Н.М. Ефремова, В.І. Кар- пець та ін., 1995. С. 223-247.
Schwal H. Die Selbstverwaltungsidee des Freiherr vom Stein und ihre geistliche Grundlagen. S. 1., 1971. Р. 155.
Vincke von L. Darstellung der inneren Verwaltung Grossbritaniens. Berlin, 1815; Редліх І. Англійське місцеве управління. Т. ІІ. С. 413-415.
Duchhardt H. Stein: Eine Biographie. Munster, 2007.
Федеральний статистичний центр ФРН. URL: http://www.destatis.de/jetspeed/por-tal/cms/Sites/destatis/Internet/EN/Naviga-tion/Statistics/Regionales/Regionales.psml.
Mundt Th. Geschichte der deutschen Stande nach ihrer gesellschaftlichen Entwickelung und politischen Vertretung. Berlin, 1854.
ZellerW. DieGeschichtederLandesvertretung Baden-Wurttemberg у Bonn und ihrer Vorlaufer (1619-1985). Stuttgart, 1985.
Byelov D., Novak O. Communal property disposal: actual principles. Науковий Вісник УжНУ. Серія «Право». Випуск 69. 2022.
Byelov D., Danko V., Paradigm as a legal category in the conditions of the military invasion of the russian federation. Visegrad Journal on Human Rights. 2022. Issue 2. p. 17-21.
Byelov D., Hromovchuk M., Berlinger D. Modern doctrine of constitutionalism and classification of human and civil rights and freedoms: some aspects. Visegrad Journal on Human Rights. 2021. Issue 3. S. 34-37.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 О.М. Биков, Н.В. Степаненко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.