Методологія дослідження механізму забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб
DOI:
https://doi.org/10.24144/2788-6018.2023.05.27Ключові слова:
методологія, методи, дослідження, права і свободи, внутрішньо переміщена особа, механізм забезпеченняАнотація
Стаття присвячена методології дослідження механізму забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. У статті звертається увага на те, що наукове дослідження механізму забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб є завдяки правильно обраній методології важливим і фундаментальним. Ця наукова теоретична діяльність допомагає отримати нові знання про загальні закономірності виникнення, розвитку, функціонування та взаємозв'язку між суспільством і людиною в досліджуваній площині. У статті зазначається, що методологія дослідження забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб представляє собою концептуальний план та мету дослідження, визначення змісту та практичного застосування методів і прийомів для розуміння процесів і явищ, що стосуються забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Обґрунтовується, що сполучення концептуальних підходів, методів, принципів і засобів дослідження забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб дозволяє максимально розкрити сутність об'єкта дослідження, передбачати можливі шляхи розвитку цієї сфери суспільних відносин, отримувати нові теоретичні знання і розробляти практичні рекомендації по удосконаленню відповідного механізму з їх забезпечення, розробляти шляхи подолання деструктивних явищ у досліджуваній сфері. Доводиться, що методологія дослідження забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб є складною системою концептуальних підходів, загальних принципів наукового дослідження, методів та засобів, які разом вивчають формування, розвиток та поточний стан сучасного механізму забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, враховуючи вплив глобалізаційних та внутрішньодержавних факторів. Запропонована методологія має синергетичний та міждисциплінарний характер і вимагає використання методичних засобів з різних галузей наук, таких як юриспруденція, міжнародне право, філософія права та історія.
Посилання
Копча В.В. Методологія дослідження правового явища: поняття, структура, інструментарій. Часопис Київського університету права. № 1. 2020. С. 54-58.
Вовк В.М., Олійник У.М. Методологічні засади дослідження права на свободу думки, совісті та релігії. Filosofs'kita metodologicni problem! prava. 2019. № 2 (18). С. 27-35.
Скакун О.Ф. Теорія права і держави: підручник. 3-те видання. Київ: Алерта, 2012. 524 с
Дія права: інтегративний аспект: монографія / [від. ред. Н.М. Оніщенко]. Київ. ТОВ «Видавництво "Юридична думка”», 2010. 360 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 А.В. Марченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.