Імунітет адвоката у цивільному судочинстві
DOI:
https://doi.org/10.24144/2788-6018.2023.05.37Ключові слова:
Імунітет адвоката, адвокатський імунітет, адвокат у цивільному судочинстві, процесуальний правовий режим адвоката, адвокатська діяльність, відносини адвоката з клієнтом, гарантії діяльності адвокатаАнотація
У статті здійснюється правовий аналіз питань пов'язаних із характеристикою змісту поняття правового імунітету та особливостей процесуального імунітету адвоката, як представника учасника справи у цивільному судочинстві для реалізації ним функції процесуального представництва у суді інтересів особи (фізичної, юридичної) шляхом учинення від її імені процесуальних дій з метою ухвалення законного та обґрунтованого судового рішення в її інтересах.
Наголошується, що в період проведення реформування національної правової системи України у цілому та окремих її складових елементів, яка постійно перебуває у динамічному розвитку і це зумовлює виникнення нових норм права та необхідність удосконалення діючих правил поведінки у нашому суспільстві для досягнення цивілізованих і гуманних підходів у забезпеченні розбудови в Україні соціальної держави зі стабільною формою правотворчості та правого регулювання.
Права людини і громадянина возведенні у ранг європейського стандарту, а отже потребують ефективного захисту національними судами.
Установлено, що судовий захист буде ефективним лише тоді коли буде досягнуто не лише пріоритет інтересів особи, а й буде гарантовано державою надання їй кваліфікованої правової допомоги через інститут адвокатури.
Закріплення у статті 59 Конституції права кожного на професійну правничу допомогу [1] і прийняття Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» [2] не зняли актуальності у питаннях про юридичну природу і соціальний статус цього правозахисного органу, про гарантії захисту інтересів адвоката при здійсненні ним професійної діяльності у цивільному судочинстві.
У статті надається авторське визначення поняття імунітету адвоката та розкривається його процесуальний зміст та виділяються ознаки цього правового інституту.
Посилання
Конституція України, прийнята від 28 червня 1998 року. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254/96-вр#Text.
Про адвокатуру і адвокатську діяльність: Закон України від 5 липня 2012 року. № 5076-VI. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5076-17#Text.
Рабинович П.М. Основи теорії та філософії права: навч. посібник. Львів: Видавництво ЛОБФ «Медицина і право», 2021. 256 с.
Вільчик Т. Адвокатура та громадянське суспільство у правовій державі. Право України. № 11. 2014. С. 243-250.
Юридична енциклопедія: В 6 т. / Редкол.: Ю.С. Шемшученко (голова редкол.) та ін. Т.2: Д - Й. К.: «Укр. енцикл.», 1999. 744 с.
Багатомовний юридичний словник-довідник / О.І. Голубовська та ін. К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2012. 543 с. URL: https://shron1.chtyvo.org.ua/Holubovska_Iryna/Bahatomovnyi_iurydychnyi_slovnyk-dovidnyk.pdf?.
Васильєв С.В. Енциклопедія цивільного судочинства: основні інститути та теоретичні засади. Київ: Алерта, 2021. 658 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 О.В. Гетманцев
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.