Вогнева підготовка курсантів ЗВО зі специфічними умовами навчання в умовах воєнного стану

Автор(и)

  • В. Тимофеев старший викладач кафедри ТСП факультету підготовки фахівців для підрозділу превентивної діяльності, Україна https://orcid.org/0000-0002-6805-8933
  • О. Дусяк здобувач вищої освіти ННІПФПНП навчальної групи ДР-143, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Україна
  • В. Крисько здобувач вищої освіти ННІПФПНП навчальної групиДР-143, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Україна

DOI:

https://doi.org/10.24144/2788-6018.2023.06.63

Ключові слова:

вогнева підготовка, курсанти, воєнний стан, зброя, стрільба

Анотація

У Національній поліції на діяльність праців­ників правоохоронних органів полягає велика від­повідальність, поліцейські мають бути максимально витриманними та обізнаними у своїй роботі, керува­тися виключно Конституцією України та українським законодавством, адже людське життя, честь та гід­ність є найбільшою цінністю у нашій державі. Для забезпечення правопорядку та захисту життя і здо­ров'я населення, правоохоронці проходять відповід­ну підготовку з вогневої, тактико-спеціальної та пси­хологічної підготовки. Знання з вогневої підготовки є дуже важливими, адже застосовуючи вогнепальну зброю, поліцейський повинен знати не тільки мате­ріальну частину зброї, техніку використання і її ма­теріальну частину, а і нормативно-правову базу, ке­руючись якою, правоохоронець може застосовувати зброю.

Вогнева підготовка в поліції має підвищи­ти майстерність та міцність курсантів у стрільбі, збільшити їх уважність та пильність, підвищити рівень дисципліни. Якщо курсанти обладнані та­кими вміннями, вони зможуть впевнено викону­вати свої функції, так як зможуть вчасно реагу­вати на змінні ситуації та виконувати професійні обов'язки. Для того, щоб навчитися працювати з вогнепальною зброєю, курсанти повинні також виробляти вміння і навички виконання такти- ко-спеціальних дій, практикуючись у створенні оптимальних стрільбищах, визначенні точних дій під час перестрілок, виконанні рятувальних дій при надзвичайній ситуації та інше.

Одним із найбільш важливих пріоритетів вог­невої підготовки курсантів є уміння обирати опти­мальні позиції для стрільби, аналізувати та оціню­вати місцевість, проводити стрільбу та приймати швидкі рішення. Курсанти повинні чітко розуміти, коли дозволений вогонь, які наслідки можуть виникнути та як повідомляти керівництву про ви­користання зброї. Хоча вогнева підготовка в На­ціональній поліції вимагає розгорнутого набору знань та вмінь, проте вона є надзвичайно важ­ливою, усвідомлюючи те, що кожний поліцейсь­кий ризикує своїм життям на службі задля захисту громади та її громадян. Добре підготовлений полі­цейський є ключем до успішної боротьби зі зло- чиннистю та збереження безпеки поліцейського та суспільтсва. Тож вогнева підготовка курсантів у поліції - це важливий елемент, що дозволяє га­рантувати безпеку мешканців міст та забезпечує добре опанування поліцейської вправи. Дисци­пліна з вогневої підготовки є основною в закла­дах вищої освіти зі специфічними умовами нав­чання. В роботі викладений матеріал щодо важ­ливості даного предмету в цілому та особливості такої підготовки в умовах воєнного стану.

Посилання

Удянський М.М. Основи вогневої підготовки: навч. посіб. / М.М. Удянський, І.О.

Толкунов, О.О. Бондаренко, В. В. Матухно, В. М. Олекса. – Харків. НУЦЗУ, 2020. 149 с.

Ю.Д. Шелест, В.О. Найда. “Актуальні питання вдосконалення вогневої підготовки поліцейських в умовах воєнного стану” // Збірник наукових праць “Підготовка правоохоронців в системі МВС України в умо- вах воєнного стану”. Харків, 2022. 281 с.

Підготовка правоохоронців в системі МВС України в умовах воєнного стану: зб. наук. пр. / МВС України, Харків. “Наука та безпека”. Харків: ХНУВС, 2022. 440 с.

Ю.В. Пригодська. “Психологічна підготовка стрільця під час виконання вправ з пістолета” // Збірник наукових праць “Південноукраїнський правовий часопис”.– 2014 – вип. 4 с. 210-213, УДК 159.9:351.743.

Об’єднана штурмова бригада Нацполіції «Лють»: веб-сайт. URL: http://surl.li/mdtea (Дата звернення - 30.04.2023)

Інструкція із заходів безпеки при поводженні зі зброєю №70 від 1 лютого 2016 року. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0250-16#Text (Дата звернення - 03.05.2023).

Наказ МВС України від 26.04. 2019 № 334 «Про затвердження Курсу стрільб для поліцейських та Норм витрат боєприпасів пострілів вибухових пакетів i гранат поліцейськими під час проведення практичних стрільб» URL: http://tranzit.ltd.ua/nakaz/files/Наказ%20МВС%20334%20-%2026042019%20курс%20стрільб%20та%20норми%20витрат.pdf (Дата звернення - 03.05.2023).

Кучеренко, Д., Тінін, Д., & Тимофєєв, В. (2023). ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ У СЕКТОРІ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ. Матеріали конференцій МЦНД, (02.06.2023; Одеса, Україна), 66–68. вилучено із https://archive.mcnd.org.ua/index.php/conference-proceeding/article/view/612.

Тінін, Д., & Тимофєєв, В. (2023). ДЕЯКІ АСПЕКТИ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ІЗ СПЕЦИФІЧНИМИ УМОВАМИ НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ. Матеріали конференцій МЦНД, (02.06.2023; Одеса, Україна), 98–100. вилучено із https://archive.mcnd.org.ua/index.php/conference-proceeding/article/view/600.

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-12-27

Номер

Розділ

Розділ 5. Трудове право; право соціального забезпечення