Вогнева підготовка курсантів ЗВО зі специфічними умовами навчання в умовах воєнного стану
DOI:
https://doi.org/10.24144/2788-6018.2023.06.63Ключові слова:
вогнева підготовка, курсанти, воєнний стан, зброя, стрільбаАнотація
У Національній поліції на діяльність працівників правоохоронних органів полягає велика відповідальність, поліцейські мають бути максимально витриманними та обізнаними у своїй роботі, керуватися виключно Конституцією України та українським законодавством, адже людське життя, честь та гідність є найбільшою цінністю у нашій державі. Для забезпечення правопорядку та захисту життя і здоров'я населення, правоохоронці проходять відповідну підготовку з вогневої, тактико-спеціальної та психологічної підготовки. Знання з вогневої підготовки є дуже важливими, адже застосовуючи вогнепальну зброю, поліцейський повинен знати не тільки матеріальну частину зброї, техніку використання і її матеріальну частину, а і нормативно-правову базу, керуючись якою, правоохоронець може застосовувати зброю.
Вогнева підготовка в поліції має підвищити майстерність та міцність курсантів у стрільбі, збільшити їх уважність та пильність, підвищити рівень дисципліни. Якщо курсанти обладнані такими вміннями, вони зможуть впевнено виконувати свої функції, так як зможуть вчасно реагувати на змінні ситуації та виконувати професійні обов'язки. Для того, щоб навчитися працювати з вогнепальною зброєю, курсанти повинні також виробляти вміння і навички виконання такти- ко-спеціальних дій, практикуючись у створенні оптимальних стрільбищах, визначенні точних дій під час перестрілок, виконанні рятувальних дій при надзвичайній ситуації та інше.
Одним із найбільш важливих пріоритетів вогневої підготовки курсантів є уміння обирати оптимальні позиції для стрільби, аналізувати та оцінювати місцевість, проводити стрільбу та приймати швидкі рішення. Курсанти повинні чітко розуміти, коли дозволений вогонь, які наслідки можуть виникнути та як повідомляти керівництву про використання зброї. Хоча вогнева підготовка в Національній поліції вимагає розгорнутого набору знань та вмінь, проте вона є надзвичайно важливою, усвідомлюючи те, що кожний поліцейський ризикує своїм життям на службі задля захисту громади та її громадян. Добре підготовлений поліцейський є ключем до успішної боротьби зі зло- чиннистю та збереження безпеки поліцейського та суспільтсва. Тож вогнева підготовка курсантів у поліції - це важливий елемент, що дозволяє гарантувати безпеку мешканців міст та забезпечує добре опанування поліцейської вправи. Дисципліна з вогневої підготовки є основною в закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання. В роботі викладений матеріал щодо важливості даного предмету в цілому та особливості такої підготовки в умовах воєнного стану.
Посилання
Удянський М.М. Основи вогневої підготовки: навч. посіб. / М.М. Удянський, І.О.
Толкунов, О.О. Бондаренко, В. В. Матухно, В. М. Олекса. – Харків. НУЦЗУ, 2020. 149 с.
Ю.Д. Шелест, В.О. Найда. “Актуальні питання вдосконалення вогневої підготовки поліцейських в умовах воєнного стану” // Збірник наукових праць “Підготовка правоохоронців в системі МВС України в умо- вах воєнного стану”. Харків, 2022. 281 с.
Підготовка правоохоронців в системі МВС України в умовах воєнного стану: зб. наук. пр. / МВС України, Харків. “Наука та безпека”. Харків: ХНУВС, 2022. 440 с.
Ю.В. Пригодська. “Психологічна підготовка стрільця під час виконання вправ з пістолета” // Збірник наукових праць “Південноукраїнський правовий часопис”.– 2014 – вип. 4 с. 210-213, УДК 159.9:351.743.
Об’єднана штурмова бригада Нацполіції «Лють»: веб-сайт. URL: http://surl.li/mdtea (Дата звернення - 30.04.2023)
Інструкція із заходів безпеки при поводженні зі зброєю №70 від 1 лютого 2016 року. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0250-16#Text (Дата звернення - 03.05.2023).
Наказ МВС України від 26.04. 2019 № 334 «Про затвердження Курсу стрільб для поліцейських та Норм витрат боєприпасів пострілів вибухових пакетів i гранат поліцейськими під час проведення практичних стрільб» URL: http://tranzit.ltd.ua/nakaz/files/Наказ%20МВС%20334%20-%2026042019%20курс%20стрільб%20та%20норми%20витрат.pdf (Дата звернення - 03.05.2023).
Кучеренко, Д., Тінін, Д., & Тимофєєв, В. (2023). ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ У СЕКТОРІ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ. Матеріали конференцій МЦНД, (02.06.2023; Одеса, Україна), 66–68. вилучено із https://archive.mcnd.org.ua/index.php/conference-proceeding/article/view/612.
Тінін, Д., & Тимофєєв, В. (2023). ДЕЯКІ АСПЕКТИ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ІЗ СПЕЦИФІЧНИМИ УМОВАМИ НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ. Матеріали конференцій МЦНД, (02.06.2023; Одеса, Україна), 98–100. вилучено із https://archive.mcnd.org.ua/index.php/conference-proceeding/article/view/600.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 В. Тимофеев, О. Дусяк, В. Крисько
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.