Деякі питання приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій

Автор(и)

  • Т.В. Лісова доктор юридичних наук, доцент кафедри земельного та аграрного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Україна https://orcid.org/0000-0002-3747-1733

DOI:

https://doi.org/10.24144/2788-6018.2024.01.59

Ключові слова:

об'єкти, землі, ґрунти, приватизація, державні підприємства, комунальні підприємства, працівники, відновлення, використання, резервний фонд

Анотація

Статтю присвячено окремим питанням, які ви­никають у сфері приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підпри­ємств, установ та організацій.

У статті зазначається, що праці вітчизняних науковців присвячені окремим актуальним пи­танням проведення приватизації земель держав­них і комунальних сільськогосподарських під­приємств, установ та організацій. Проаналізова­но наукові погляди науковців з цього приводу.

Акцентовано увагу, що сьогодні майже недо- слідженими залишаються окремі питання про­цедури приватизації земель державних і кому­нальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, а також збереження та відновлення стану земель цих суб'єктів. Особли­ве занепокоєння викликає якісний стан земель резервного фонду, який перебуває у державний чи комунальній власності.

У статті зазначаються особливі риси та осо­бливості приватизації земель державних і ко­мунальних сільськогосподарських підприємств, установ і організацій.

Проведено розмежування приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ і організацій та паювання земель колишніх колективних сільськогосподар­ських підприємств.

Досліджено специфіку приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ і організацій. Наголошено на специфічному колі суб'єктів, складному юри­дичному складі, особливому правовому режимі земельної частки (паю).

Проаналізовано практичний бік процедури приватизації земель державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій.

Зроблено висновок про складність та багатое- тапність процедури приватизації земель держав­них та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій.

Особливу увагу приділено питанням створен­ня резервного фонду при приватизації земель та забезпеченню його якісного стану.

Посилання

Земельний кодекс України від 25.10.2001 р. № 1389-ХІУ. Офіційний вісник України. 2001. № 46. Ст. 2038.

Лісова Т.В. До питання про приватизацію земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ і організацій. Право і суспільство. 2023. № 3. С. 159-165.

Костяшкін І.О. Безоплатна приватизація землі як умова забезпечення соціальної функції права власності на землю в Україні. Бюлетень Міністерства юстиції України. 2013. № 8. С. 61-67.

Земельний кодекс України: наук.-практ. коментар. За ред. В.М. Кравчука. Київ: Істина, 2007. 632 с.

Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв): Закон України від 05.06.2003 р. № 899 - IV. Відомості Верховної Ради України. 2003. № 38. Ст. 314.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-03-20

Номер

Розділ

Розділ 6. Земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсне право