Система заходів адміністративної відповідальності за порушення в сфері інтелектуальної власності: сьогодення та перспективи розвитку
DOI:
https://doi.org/10.24144/2788-6018.2024.03.57Ключові слова:
адміністративне право, адміністративні правовідносини, права інтелектуальної власності, порушення в сфері інтелектуальної власності, заходи захисту прав інтелектуальної власності, адміністративна відповідальність, заходи адміністративної відповідальності, адміністративні санкціїАнотація
Один із основних напрямків реформування українського адміністративного права полягає в модернізації інституту адміністративної відповідальності. Особлива увага приділяється вдосконаленню механізмів відповідальності за порушення авторського права і суміжних прав.
У сучасному інформаційному суспільстві проблема захисту інтелектуальної власності набуває все більшої актуальності, оскільки зростає кількість порушень прав на інтелектуальну власність. Ця стаття розглядає систему заходів адміністративної відповідальності, яка застосовується для протидії порушенням в сфері інтелектуальної власності, її сучасний стан та перспективи розвитку.
Стаття досліджує правові та організаційні аспекти системи адміністративної відповідальності за порушення інтелектуальних прав. Вона аналізує ефективність існуючих заходів та їх відповідність сучасним викликам, таким як швидкі зміни в технологічному середовищі та глобалізація економіки.
У статті також проаналізовано актуальні тенденції у сфері інтелектуальної власності, зокрема, зростання випадків порушень прав на інтелектуальну власність внаслідок швидкого розвитку технологій та поширення цифрової культури.
Додатково досліджено вплив глобалізації на порушення прав інтелектуальної власності та ефективність заходів адміністративної відповідальності в умовах міжнародного співробітництва. В статті також висвітлено важливість співпраці між суб’єктами права та органами влади для ефективного захисту прав інтелектуальної власності та запобігання їхньому порушенню.
Дослідження також охоплює аналіз проблем, з якими стикаються системи адміністративної відповідальності, і виявляє фактори, що можуть ускладнювати ефективне застосування цих систем, та шляхи їх вирішення.
На основі отриманих даних та аналізу у статті наведені висновки щодо необхідності подальшого вдосконалення системи заходів адміністративної відповідальності за порушення в сфері інтелектуальної власності. Пропонуються конкретні заходи щодо удосконалення законодавства, підвищення ефективності контролю та забезпечення ефективного захисту прав власників інтелектуальної власності.
Ця стаття може бути корисною для дослідників, юристів, правозахисників та урядових органів, які цікавляться проблемами захисту інтелектуальної власності та розвитком відповідної правової бази.
Посилання
Адміністративна відповідальність в Україні: навчальний посібник за заг. ред. доц. А.Т. Комзюка. 2-ге вид., перероб. і доп. Харків : Університет внутрішніх справ, 2000. 99 с.
Жилінкова І. Правове регулювання Інтернет-відносин. Право України. 2003. № 5. С. 124-128.
Капіца Ю.М. Спеціальні механізми захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет / Ю.М. Капіца, О.А. Рассомахіна, К.С. Шахбазян. Інформація і право. 2012. № 3 (6). С. 129-140.
Кодекс України про адміністративні правопорушення.Редакція від 06.11.2022 р. Відомості Верховної Ради УРСР. 1984. № 51 (додаток). URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/231/2021#n14 (дата звернення: 03.04.2023).
Колпаков В.К. Адміністративна відповідальність (адміністративно-деліктне право) : навчальний посібник. - К.: Юрінком Інтер, 2008. 256 с.
Майданевич А.Г. Сучасні тенденції національної правової політики у сфері інтелектуальної власності. Правова держава: сучасні тенденції та передумови її розбудови в Україні : матеріали міжнар. наук.-практ. інтернет-конф., 30 жовт. 2015 р. Тернопіль, 2015. С. 81-83.
Орлюк О. Сфера інтелектуальної діяльності як предмет правового регулювання: проблема конкуренції законів. Теорія і практика інтелектуальної власності. 2009. № 6. С. 25-32.
Цивільний кодекс України: Закон України від 16.01.2003 р. № 435-ІМ Відомості Верховної Ради України. 2003. № 40-44. Ст. 356.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Ю.В. Заліпаєв
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.