Вплив трансформації правової системи України на розвиток теорії держави і права
DOI:
https://doi.org/10.24144/2788-6018.2024.05.4Ключові слова:
трансформація, правова система, теорія права, держава, реформи, конституція, управління, законодавство, судова система, європейське правоАнотація
Стаття присвячена аналізу сучасних викликів для теорії держави та права в контексті розвиткуправової системи України. Починаючи з вступу, автор підкреслює актуальність теми і наголошує на необхідності розгляду цих питань в українському контексті. У теоретичній частині статті розглядається історичний розвиток держави та права в Україні. Крім того, звертається увага на ключові аспекти формування теоретичних основ, що лягли в основу сучасної правової системи країни. Також розглядаються сучасні тенденції в розвитку правової системи України. Аналізуються різноманітні аспекти, такі як корупція, права людини та проведення реформ. Висвітлюються проблеми та виклики, з якими стикається українська правова система, а також намічаються можливі шляхи їх подолання. Окрема частина присвячена впливу глобалізації на зміни в концепціях держави та права. Автор розглядає явище глобалізації як фактор, що впливає на сучасну правову систему України,і висвітлює його наслідки і можливості для подальшого розвитку. Крім того, в статті розглядається роль Конституції України у формуванні правової системи. Автор аналізує основні принципи держави та права, закріплені в Конституції, і їх значення для функціонування правової системи країни. Звертається увага на міжнароднийдосвід у вирішенні викликів для теорії держави та права. Автор проводить порівняльний аналіз досвіду різних країн, що дозволяє виділити кращі практики та використовувати їх для вдосконалення правової системи України. Окремий аспект становить роль громадянського суспільства у формуванні правової системи. Акцентується увага на важливості активної участі громадян у правовому процесі та їхньому впливі на розвиток правової системи. Наприкінці висвітлено основні висновки щодо сучасних викликів для теорії держави та права в Україні.
Зазначається, що подальший розвиток правової системи країни потребує комплексних заходів і системних реформ, а також активного впровадження кращих практик та досвіду інших країн.
Посилання
Ілляшенко Ю., Гапоненко П. Законодавство Київської Русі як відображення системи морально-етичних норм держави епохи середньовіччя. Проблеми правової системи України: матер. І Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Черкаси, 10 грудня 2021 р.). Черкаси : ЧДТУ, 2021. С. 36-38.
Терлюк І. Надбання української державності: закладення державницьких традицій в контексті періодизації історії держави і права й формування українського етносу (нації). Вісник Національного університету«Львівська політехніка». Серія: «Юридичні науки». 2022. № 3 (35). С. 19-27.
Браженко К. Основні риси правової системи України: актуальні теоретико-правові аспекти. Розвиток наукової думки постіндустріального суспільства: сучасний дискурс: матер. ІІ Міжнар. наук. конф. (м. Вінниця, 18 листопада 2022 р.). Вінниця : Європейська наукова платформа, 2022. С. 141-143.
Гриценко В. Деякі аспекти євроінтеграційного вектору розвитку адміністративного права. Наука і техніка сьогодні. 2023. № 12 (26). С. 50-61.
Конституція України: з офіц. тлумаченням Конституційного Суду України. К. : Ліра, 2006. 96 с.
Зайчук О. Принципи права в контексті розвитку загальної теорії держави і права. Альманах права. 2012. № 1. С. 22-28.
Горінов П., Драпушко Р. Європейська інтеграція України: правовий вимір і стратегії впровадження. Політика та право в умовах дії воєнного стану: пошук рішень: матер. Міжнар. наук. конф. (м. Київ, 23 квітня 2024 р.). К. : Вид-во УДУ імені Михайла Драгоманова, 2024. С. 48-51.
Nalyvaiko I.O. The role of civil society institutions in preventing and combating corruption in public authorities. Аналітично-порівняльне правознавство. 2022. № 2. С. 27-30. URL: http://journal-app.uzhnu.edu.ua/article/view/261385/257836.
Бобир Д.В. Європейська модель якості управління як інструмент організаційного розвитку органів публічної влади України: робота на здоб. кваліфік. ступеня бакалавра: спец. 281 - Публічне управління та адміністрування. Суми : СДУ, 2023. 47 с.
Шаравара І. Правова свідомістьта правова культура в Україні: проблеми їх формування. Jurnalul juridic national: teorie §i practica. 2015. № 13 (3/1). С. 9-12.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 О.І. Наливайко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.