Правовий аналіз договору про нерозголошення комерційної інформації
DOI:
https://doi.org/10.24144/2788-6018.2024.05.39Ключові слова:
комерційна таємниця, нерозголошення, конфіденційна інформація, договірАнотація
В умовах розвитку ринкових відносин в Україні, захист комерційної інформації стає все більш актуальним. Зростаюча конкуренція, технологічний прогрес та глобалізація ринків спонукаютьсуб’єктів господарювання до впровадження різноманітних заходів для забезпечення конфіденційності своїх даних. Одним із найефективніших інструментів для цього є договір про нерозголошення комерційної інформації, який покликаний захистити чутливу інформацію від несанкціонованого використання та/або розголошення.
У зв’язку з постійними змінами в економічному та правовому середовищі, існує необхідність досліджень в сфері договорів про нерозголошення комерційної інформації. Розробка нових підходів до укладання і виконання договорів про нерозголошення дозволить враховувати зміни в економічному середовищі та технологічнихінноваціях, що в свою чергу зміцнить правову базу для захисту бізнесу.
У статті розглядається правова природа договору про нерозголошення комерційної інформації, зокрема в контексті трудових відносин, де однією зі сторін виступає працівник, а також надається визначення такого договору.
Автор зазначає, що істотною умовою даного договору є чітке визначення інформації, що підлягає захисту. Визначення комерційної таємниці охоплює фінансову, технічну, правову, корпоративну інформацію та інші відомості, що мають комерційну цінність. Автор пропонує перелік інформації, що може бути класифікована як комерційна таємниця, та підкреслює важливість адаптації цього переліку до специфіки правовідносин.
Зокрема, у договорах, що укладаються між роботодавцем та працівником, необхідно передбачити умови захисту інформації, а також важливим аспектом є регламентація терміну дії договору, що може поширюватись як на період трудових відносин, так і після їх припинення.
Автор підкреслює, що регулювання відносин щодо нерозголошення комерційної інформації може бути реалізовано в рамках змішаного договору, що містить елементи різних договорів, що відкриває нові можливості для правового захисту комерційних таємниць у різних сферах діяльності.
Правовий аналіз вказаного договору дає можливість детально розглянути структуру, істотні умови та особливості, які можуть суттєво вплинути на ефективність його застосування.
Посилання
Цивільний кодекс України : від 16.01.2003 р, № 435-V / ВВР України. - 2003. № 40-44. Ст. 356.
Андрощук Г. Правова охорона комерційної таємниці в країнах Європейського Союзу. Теорія і практика інтелектуальної власності. 2012. № 6. С. 49-58.
Цивільне право : підручник : у 2 т. / В.І. Борисова (кер. авт. кол.), Л.М. Баранова, Т.І. Бєгова та ін. ; за ред. В.І. Борисової, І.В. Спасибо-Фатєєвої, В.Л. Яроцького. Х.: Право, 2011. Т. 1. 656 с. URL: https://library.nlu.edu.ua/POLN_TEXT/SENMK/CPU_1.pdf.
Господарський кодекс України : від 16.01.2003 р., № 436-V. ВВР України. 2003. № 18-22. Ст.-144.
Попова Н.О. Поняття комерційної таємниці як об’єкта права інтелектуальної власності в законодавстві України. Форум права. 2014. № 2. С. 364-368.
Цивільне право : підручник : у 2 т. / В.І. Борисова (кер. авт. кол.), Л.М. Баранова, Т.І. Бєгова та ін.; за ред. В.І. Борисової, І.В. Спасибо-Фатєєвої, В.Л. Яроцького. Х. : Право. 2011. Т. 2. 816 с. URL: https://library.nlu.edu.ua/POLN_TEXT/SENMK/CPU_2.pdf.
Гужва А.М. Негативні зобов’язання у цивільному праві: постановка проблеми. Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Серія «Право». 2019.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 О.С. Філюк
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.