Доктринальний аналіз щодо імплементації міжнародних стандартів у національне законодавство в сфері судочинства
DOI:
https://doi.org/10.24144/2788-6018.2024.06.150Ключові слова:
міжнародні стандарти, судочинство, національне законодавство, імплементація, судова системаАнотація
Доктринальний аналіз імплементації міжнародних стандартів у національне законодавство в сфері судочинства є важливим аспектом забезпечення відповідності внутрішнього правового порядку загальноприйнятим принципам і нормам міжнародного права.
Міжнародні стандарти у сфері судочинства охоплюють різноманітні аспекти, включаючи права людини, принципи справедливого суду, незалежність і неупередженість суддів, а також процедури розгляду справ.
Імплементація цих стандартів у національне законодавство є складним і багатогранним процесом, який включає адаптацію національних правових норм до міжнародних вимог, інтеграцію нових процедур і механізмів у судову систему, а також забезпечення відповідного навчанняі підготовки суддів та інших працівників судової системи. При цьому важливо враховувати національні особливості правових систем, традиції та існуючу судову практику.
Одним з основних викликів у цьому процесі є забезпечення балансу між міжнародними стандартами та національними правовими традиціями.
Думки науковців-правників щодо імплементації міжнародних стандартів у національне законодавствоє надзвичайно актуальним в умовах сучасних глобалізаційних процесів та інтеграції України в міжнародну правову спільноту. Розглядаючи три ключові напрямки - роль судової влади, визначення конституційних основ здійснення судочинства та особливості зарубіжногодосвіду модернізації національних судових систем, можна глибше зрозуміти та оцінити викликиі перспективи реформування національної правової системи.
Таким чином, доктринальний аналіз імплементації міжнародних стандартів у національне законодавство судочинства є важливим інструментом для вивчення та удосконалення правових систем, сприяння верховенству права та захисту прав людини. Він допомагає виявити проблеми і недоліки у процесі імплементації, розробити рекомендації для їх подолання і забезпечити, щоб національні системи правосуддя відповідали найвищим міжнародним стандартам.
Посилання
Лісна І.С. Зарубіжний досвід функціонування судових систем та можливість його використання під час проведення судової реформи в Україні. Актуальні проблеми права: теорія і практика. № 1 (35), 2018. С. 124-131.
Венеціанська комісія розкритикувала судову реформу в Україні. Інтернет-сайт Укрінформ, 12.01.2024. URL: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2832910-venecianska-komisia-rozkritikuvala-sudovu-reformu-v-ukraini.html.
Романюк Я. Перехід України до триланкової судової системи підвищить ефективність діяльності судів, - в інтерв’ю газеті «Судовий вісник», 15.05.2015. URL: https://yur-gazeta.com/golovna/perehid-na-tri-lankovu-sudovu-sistemu-nablizit-ukrayinski-sudi-do-lyudey--golova-vsu.html.
Буравльов С. Міжнародні стандарти та зарубіжний досвід організації діяльності судових установ господарської юрисдикції держав-членів Європейського Союзу. Вісник АПСВТ, 2020, № 3-4. С. 9-17.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 С.В. Кулик
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.