Основні типи та види документообігу у закладах післядипломної освіти в Україні

Автор(и)

  • І. Щербай асистент кафедри ТПК, Навчально-науковий інститут права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка», Україна https://orcid.org/0000-0002-0868-3411

DOI:

https://doi.org/10.24144/2788-6018.2024.06.162

Ключові слова:

документи, інформація, післядипломна освіта, управління, сучасні технології

Анотація

Остання третина 20-го століття ознаменува­лась переходом цілого ряду країн до інформа­ційної цивілізації, в умовах якої основна маса працюючих зайнята в сфері інформаційної ді­яльності, а головним продуктом виробництва і товаром є інформація. В даний час інформа­ція стала найважливішим ресурсом суспільства і набула стратегічного значення. Глобалізація світових процесів, з одного боку, і глибокі соці­ально-політичні та економічні перетворення, що розгорнулися в 1990-і роки, з іншого, створили передумови для швидкого входження України в світовий інформаційний простір. У новому сто­літті майбутнє нашої країни багато в чому буде залежати від того, наскільки енергійно і ефек­тивно вона стане рухатися в цьому напрямку. Інформаційні процеси активно впливають на всі сторони людського життя. Використання но­вітніх інформаційних технологій багаторазово підсилює цей вплив. Велика частина інформа­ції фіксується на різних матеріальних носіях, міститься в різноманітних документах. Особливо велика роль інформації в процесі управління - на всіх його рівнях і у всіх сферах: політичній, економічній, науковій, культурній і т. д. Доку­ментування інформації, її пошук, обробка, збе­рігання та передача потребують значних фінан­сових, матеріальних, трудових ресурсів і часу. Тому організація ефективної роботи з докумен­тами, удосконалення всіх інформаційно-документаційних процесів як в масштабі суспільства в цілому, так і на рівні окремих підприємств, ор­ганізацій, установ є надзвичайно важливим на­прямом управлінської діяльності. У свою чергу, для кваліфікованої роботи з документованою ін­формацією потрібна значна кількість професій­но підготовлених фахівців. Сучасний етап роз­витку України характеризується важким і супе­речливим шляхом переходу країни до ринкової економіки. Поза всякими сумнівами, успіх цього переходу в значній мірі залежить від ефектив­ності управлінських структур ринкової економі­ки, діяльність яких ґрунтується на виробництві та використанні інформації, значна частина якої в будь-якій організації, як говорилося вище, сконцентрована в документах.

Посилання

Черняк Л. Інтеграція основа хмари. Відкриті системи. СУБД. 16 верес. 2011 р.

Плескач В.П. Інформаційні технології та системи. Київ: Книга, 2004. 519 с.

Клокар Н.І. Інституаційний розвиток та професійний розвиток персоналу закладу післядипломної педагогічної освіти. Біла Церква: КІОПОПК, 2008. 222 с.

Кузнєцов С.Л. Системи автоматизації діловодства та електронний документообіг в бізнесі. Секретарська справа. 2003. № 4. С. 15.

Задорожна Н.Т. Кероване проектування документообігу в управлінських інформаційних системах. Проблеми програмування. 2006. № 4. С. 37-48.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-16

Номер

Розділ

Розділ 13. Актуальні питання сучасної правової науки