Щодо класифікації соціальних гарантій нотаріусів у сфері освіти та професійного навчання
DOI:
https://doi.org/10.24144/2788-6018.2022.03.16Ключові слова:
нотаріус, гарантії, освіта, професійне навчання, підвищення кваліфікаціїАнотація
У статті здійснено розгляд основних нормативно-правових актів, які визначають необхідність здійснення професійного навчання та підвищення рівня кваліфікації нотаріусів. Наголошено та тому, що це є не право, а обов’язок нотаріуса, а отже з боку держави мають бути створені всі умови для реалізації вказаного права. Запропоновано гарантії нотаріусів у сфері освіти, професійного навчання та підвищення кваліфікації поділити на три основні групи: 1) загальні гарантії: а) власне право на освіту, професійне навчання, підвищення кваліфікації; б) наявність сучасних засобів та технологій навчання нотаріусів; в) можливість користування різноманітними інформаційними ресурсами та ресурсами, які містяться у бібліотеках; г) безоплатне забезпечення підручниками, навчальними посібниками, іншими інформаційними ресурсами на період навчання та можливості їх подальшого придбання для безпосередньої роботи (за бажанням нотаріуса) тощо. 2) спеціальні гарантії: а) обслуговування у закладах освіти з метою навчання та підвищення своєї кваліфікації; б) реалізація передбачених нормативно-правовими актами форм підвищення нотаріусами свого професійного рівня кваліфікації; в) гарантія участі у позапланових та додаткових заходах з підвищення кваліфікації; г) гарантії, які застосовується до нотаріусів, які тільки розпочинають свою нотаріальну діяльність; д) гарантування отримання відповідного документу про проходження навчання нотаріусом; е) вибір нотаріусом виду підвищення кваліфікації; є) гарантія комплексного навчання чи підвищення кваліфікації нотаріуса; ж) вибір нотаріусом форми участі у процесі навчання чи підвищення рівня кваліфікації. 3) гарантії, які не пов’язані із безпосереднім процесом освіти та навчання: гарантія збереження робочого місця за нотаріусом на період проходження навчання. Наголошено на проблемі відсутності гарантії звільнення від обов’язку підвищення кваліфікації нотаріусом в окремих випадках, до яких вченим запропоновано віднести тривалу тимчасову непрацездатність нотаріуса, що, фактично позбавляє нотаріуса здійснити підвищення своєї кваліфікації у зв’язку зі станом здоров’я. Вченим наголошено на важливості оновлення законодавства у сфері освіти та професійного навчання нотаріусів із врахуванням не тільки всіх аспектів нотаріальної діяльності, а й сучасних технологій у сфері навчання та підвищення кваліфікації.
Посилання
Марченко В.М.: «Нотаріальна спільнота об’єдналася задля позитивних змін в професії. Нотаріат України. 2017. № 1-2 (25). C. 8- 11.
Про нотаріат: Закон України від 02.09.1993 № 3425-XII. Відомості Верховної Ради України. 1993. № 39. Стаття 383
Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації нотаріусів, консультантів державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, помічників приватних нотаріусів: наказ Міністерства юстиції України від 28.08.2014 року № 1422/5. Офіційний вісник України. 2014. № 69. Стор. 327. Стаття 1951.
Про затвердження Порядку проведення перевірки організації роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства: наказ Міністерства юстиції України від 17.02.2014 № 357/5. Офіційний вісник України. 2014. № 16. Стор. 246. Стаття 512
Чижмаль К.І. Міжнародний досвід та українські реалії підвищення професійних знань нотаріусів. Юридична газета. 2015. № 42. С. 13-17.
Взаємодія із ЄДЕССБ при вчиненні нотаріальних дій та державній реєстрації прав на нерухомість. Новації та перспективи розвитку. URL : https://edu.npu.ua/courses/edessb/
Про затвердження у новій редакції Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України: рішенням Ради адвокатів України 03 липня 2021 року № 63. URL : https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/vr063871-21#Text
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Analytical and Comparative Jurisprudence
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.