Спільні політики Європейського Союзу
DOI:
https://doi.org/10.24144/2788-6018.2024.02.125Ключові слова:
держави-члени, Європейський Союз, договір, законодавство, спільна політика, інтеграціяАнотація
У статті узагальнено проаналізовано основні політики Європейського Союзу. Було виявлено, що спільні політики Євросоюзу базуються на трьох основних принципах: наділення компетенцій, пропорційності та субсидіарності. Спільні політики у певних галузях базуються на тому, що тільки Євросоюз має право приймати закони. До таких сфер, де ЄС має виняткові повноваження, відносять: митний союз; правила конкурентоздатності у межах єдиного ринку; монетарна політика (для держав-членів єврозони); торгові та міжнародні угоди; спільна рибна політика ЄС. У деяких сферах законодавчі акти ухвалюють як держави-члени ЄС, так і сам Євросоюз. Було проаналізовано, що до таких сфер відносять: єдиний ринок; працевлаштування та соціальна політика; економічна, соціальна та територіальна згуртованість; сільське господарство; рибальство; навколишнє середовище; захист прав споживачів; транспорт; транс'європейські мережі; енергетика; правосуддя та основоположні права людини; міграція та внутрішні справи; громадське здоров'я; дослідження та космос; співробітництво з питань розвитку та гуманітарна допомога. Також у певних сферах ЄС допомагає державам-членам створювати законодавство, зокрема це стосується таких галузей: громадське здоров'я (певні аспекти), промисловість, культура, туризм, освіта, молодь та спорт, цивільний захист та адміністративне співробітництво. Крім того, було виявлено, що більшість науковців до найважливіших спільних політик ЄС відносять: спільну сільськогосподарську політику, спільну рибну політику, правила конкурентоздатності, спільну зовнішню політику та політику безпеки. Було проаналізовано, що законодавчою базою спільних політик ЄС виступають регламенти, Договір про Європейський Союз та Договір про функціонування Європейського Союзу. Крім того, було визначено, що всі політики Євросоюзу формуються на основі довгострокових стратегій, які містять ключові напрямки розвитку.
Посилання
Martinez-Piva J.M., Zuniga-Arias G. Economic Integration and Value Chain. Case study from Central America Dairy. URL: https://www.cepal.org/sites/default/files/events/files/paper_jorge_mario_martinez_y_guillermo_zuniga_cepal.pdf (date of access: 20.03.2024).
European Commission. Areas of EU action. Official web-site. URL: https://commission.europa.eu/about-european-commission/what-european-commission-does/law/areas-eu-action_en (date of access: 21.03.2024).
Britain and the European Union. Common Policies of the European Union. Edinburgh University Press. URL: https://www.degruyter.com/document/doi/10.1515/9781474411790-007/html (date of access: 21.03.2024).
European Commission. Agriculture and rural development. Official web-site. URL: https://agriculture.ec.europa.eu/index_en (date of access: 23.03.2024).
European Commission. Common fisheries policy (CFP). Official web-site. URL: https://oceans-and-fisheries.ec.europa.eu/policy/common-fisheries-policy-cfp_en (date of access: 23.03.2024).
European Parliament. Competition policy | Fact Sheets on the European Union. Official web-site. URL: https://www.europarl.europa.eu/factsheets/en/sheet/82/competition-policy (date of access: 24.03.2024).
European Commission. Common Foreign and Security Policy. Official web-site. URL: https://commission.europa.eu/funding-tenders/find-funding/eu-funding-programmes/common-foreign-and-security-policy_en (date of access: 27.03.2024).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 І.Ю. Дір
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.