Персонал пробації: організаційно-правовий аспект
DOI:
https://doi.org/10.24144/2788-6018.2024.04.94Ключові слова:
пробація, персонал пробації, організаційно-правові аспекти, правове регулювання, професійна підготовка, проблеми пробації, нормативно-правові акти, засуджені, наглядова пробація, суб'єкт наглядової пробації, взаємодія органів пробаціїАнотація
У статті детально досліджено організаційно-правові аспекти функціонування персоналу пробації в Україні. Особливу увагу приділено правовому регулюванню статусу працівників служби пробації, аналізу їх прав, обов’язків і професійних компетентностей. Вивчено нормативно-правові акти, що регулюють діяльність персоналу пробації, включаючи національне законодавство.
Розкрито організаційно-правовий статус персоналу пробації, який включає систему норм та регламентів, що визначають їхні права, обов’язки,відповідальність, а також організаційну структуру і принципи функціонування службипробації. Працівники пробації мають низку прав, що забезпечують виконання ними своїх функцій. Серед основних обов’язків працівників пробації належать моніторинг виконання умов пробації, проведення індивідуальної роботи з особами, що перебувають під пробацією, підготовказвітів для судових органів та надання рекомендацій подальших заходів ресоціаліза- ції. Правовий статус працівників пробації, як учасників правовідносин можна класифікувати на загальний (конституційний), спеціальний (родовий), галузевий та індивідуальний статуси. Проведено аналіз основних проблем, з якимистикається персонал пробації в контексті організаційних та правових викликів, таких як недостатність фінансування, обмеженість ресурсів, високе навантаження та відсутність достатньої мотивації.
Запропоновано конкретні рекомендації щодо вдосконалення правового статусу працівників пробації, їх професійного розвитку та покращення умов праці. Встановлено, що для подолання правових і організаційних викликів необхідно здійснити комплексні заходи, спрямовані на вдосконалення законодавчого регулювання, розробку і впровадження стандартів роботи уповноважених органів з питань пробації, а також забезпечення адекватної підготовки та підтримки персоналу пробації. Запропоновані заходи спрямовані на підвищення ефективності діяльності національної служби пробації, забезпечення правової захищеності її персоналу та підвищення рівня професійної підготовки.
Посилання
Кримінальний кодекс України : Закон України від 05.04.2001 р. № 2341-III. Відомості Верховної Ради України. 2001. № 25-26. Ст. 131.
Про пробацію: Закон України від 05.02.2015 року № 160-VIII Відомості Верховної Ради України.2015. № 13. Ст. 93.
Положення про державну установу «Центр пробації»: Наказ Міністерства юстиції України № 896/5 від 29.03.2024. URL: https://drive.google.com/file/d/13NK8RzVNL5bNgr4d551jrjIWx-wVDWDQ/view (дата звернення 24.06.2024).
Стефанюк Ю. Правовий статус особи: поняття і класифікація. Порівняльно-аналітичне право. 2016. № 4. С. 42-45.
Надьон В. В. Особливості прав та обов’язків, які виникають з правового статусу особи. Вісник господарського судочинства. 2015. № 4. С. 84-89
Панчишин А.В. Поняття, ознаки та структура категорії «правовий статус». Часопис Київського університету права. 2010. № 2. С. 95-98
Аніщенко В.О. Актуальні напрями вдоско-налення управління персоналом уповноважених органів із питань пробації: економіко-правовий аспект. Східна Європа: економіка, бізнес та управління. 2018. № 12. С. 25-30.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 В.Ф. Пузирний
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.