Рецензія на монографію Г.З. Остапенко "Принцип правової визначеності: теоретико-прикладні засади"
DOI:
https://doi.org/10.24144/2788-6018.2024.04.128Анотація
Монографія присвячена актуальній проблемі застосування принципу правової визначеності, яку автор пропонує розглядати у теоретичній та правозастосовній площині. Низка праць, що раніше піднімали питання нового для української правової науки принципу правової визначеності, хоча і відзначали його зв’язок з принципом верховенства права, все ж не давали вичерпної відповіді ані про його зміст, ані про його місце у системі принципів права. Тому поява такої комплексної монографії, що піднімає ряд питань від філософсько-правових ідей, що становлять підґрунтя принципу правової визначеності до аналізу його змісту та прикладних аспектів застосування є важливим фундаментальним дослідженням, що вирішує актуальне питання для теоретичної правничої науки.
У складних суспільно-політичних умовах, в яких Україна розвиває своє законодавство з метою його адаптації до вступу до ЄС, важливо зберігати фокус на фундаментальних правових принципах, що виступають основними орієнтирами. Важливим є застосування принципу правової визначеності при розробці нових нормативно-правових актів, особливо в умовах воєнного стану, для забезпечення непорушності прав і свобод людини і громадянина у обставинах, коли для цього існують загрози. Безумовно важливим є застосування принципу правової визначеності у роботі органів державної влади в умовах, коли ухвалення рішення здійснюється у межах дискреційних повноважень, що може призвести до неоднакового застосування одних і тих самих положень закону і створити загрозу неоднозначності і непослідовності у правозастосовній діяльності органів державної влади. З огляду на наведене, актуальність теми монографії не викликає сумнівів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 М. Булкат
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.